lutego 26, 2018

"Obsesja" Katarzyna Berenika MiszczukAutor: Katarzyna Berenika Miszczuk
Tytuł: Obsesja
Wydawnictwo: W.A.B
Liczba stron: 416
Moja ocena: 4,5/5
"Każdy z nas ma jakiś odchył.”

Obsesja Katarzyny Berniki Miszczuk to obowiązkowa pozycja dla fanów thrillerów i kryminałów. Muszę przyznać, że ja osobiście jestem nią zachwycona i coś czuje, że będzie to jedna z lepszych książek, jakie przeczytam w tym roku. Jeżeli tak jak ja lubicie poczucie strachu i niepewności podczas czytania to jest to pozycja zdecydowanie dla Was.

Joanna Skoczek to młoda lekarka, która po rozstaniu z mężem postanawia przenieść się do Warszawy i tam zaczyna pracę na oddziale psychiatrycznym jednego ze szpitali. Pomimo tego, że Joanna jest atrakcyjną kobietą póki, co nie jest gotowa na nowy związek, a czas wolny spędza w towarzystwie swojego kota- Kołtuna. Życie młodej lekarki ulega wielkiej zmianie, kiedy to pewnego dnia otrzymuje krótki liścik od tajemniczego wielbiciela. Wkrótce w szpitalu, w którym pracuje zostają odnalezione zwłoki jednej z pacjentek, a liściki od cichego wielbiciela stają się coraz bardziej przerażające. Jakie niebezpieczeństwo grozi młodej lekarce? I kto okaże się być tajemniczym wielbicielem?


Przyznam szczerze, że sięgając po Obsesję miałam spore oczekiwania wobec tej pozycji. Ze względu na opinię, jakie czytałam na temat tej książki spodziewałam się dobrego thrillera, od którego nie będę mogła się oderwać. I tak też się stało! Ja osobiście po przeczytaniu tej książki jestem nią zachwycona. Nie wiem czy znalazłaby się jedna rzecz, która mi się w niej nie podobała.

Zacznę może od tego, że już sam pomysł, aby fabułę książki umiejscowić w szpitalu moim zdaniem jest strzałem w dziesiątkę. Obskurny szpital, obdrapane ściany, ciemne i niebezpieczne podziemia, a do tego wszystkiego sami pacjenci oddziału psychiatrycznego. Ja na samą myśl o tym już czuję gęsią skórkę na całym ciele. A co gdy do tego wszystkiego dodamy seryjnego mordercę, który poluje na młode kobiety?  Wtedy otrzymamy pełną niepewności, lęku, strachu i obawy historię, która z całą pewnością przypadnie do gustu wielbicielom tego rodzaju książek.  

Obsesję czyta się błyskawicznie!  Chęć odkrycia kto jest seryjnym mordercą sprawia, że nie sposób oderwać się od książki. 

5 komentarzy:

 1. Skoro jest taka dobra,muszę ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytałam już kilka książek, które są polskich autorów, ale jakoś nie bardzo mogę się nadal przekonać i ciężko mi się jest zebrać by coś kupić. I choć każdy poleca "Obsesje" ja nadal nie mogę się zmusić by ją kupić.

  Pozdrawiam,
  books-hoolic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie ta książka siedzi już od długiego czasu na półce :D Chyba czas ją przeczytać :D

  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 bookerkaa , Blogger